Ekologia

Ekologia

Z badania przeprowadzonego przez WWF wynika, że każdego dnia, na całym świecie, aż 270 tysięcy drzew trafia do toalety lub do kosza na śmieci. Dzieje się tak dlatego, że surowcem do produkcji papieru, łącznie z papierem toaletowym, jest celuloza pozyskiwana z drzew.
Dzięki fotosyntezie drzewa pomagają utrzymać koncentrację dwutlenku węgla w atmosferze na stabilnym poziomie. Tymczasem z danych zebranych przez World Resource Institute wynika, że wylesianie jest odpowiedzialne za emisję co najmniej 7 miliardów ton dwutlenku węgla rocznie (1/5 całości), co ma bezpośredni wpływ na zjawiska takie jak efekt cieplarniany i globalne ocieplenie.

Lasy naturalne są bardzo często zastępowane plantacjami drzew. Plantacje te nie są biologicznie zróżnicowane tak jak naturalne lasy, rosną na nich drzewa w tym samym wieku i tych samych gatunków. Dodatkowo uprawy te są bez podszycia (bardzo ważnego składnika leśnego ekosystemu), a dla lepszego i szybszego wzrostu nawozi się je nawozami i pestycydami. Takie postępowanie prowadzi do powstania poważnych szkód w środowisku i niszczy glebę.

Chemikalia na bazie chloru wykorzystywane w fabrykach papieru do bielenia pulpy z drewna, są źródłem bardzo szkodliwych dla środowiska związków (polichlorowanych bifenyli). Związki te trafiają w wysokich stężeniach do ścieków niszcząc faunę i florę wodną.

Korzystając z toalet myjących USPA poprawiasz nie tylko standard higieny ale również dbasz o środowisko naturalne.

Dziękujemy 🙂

wstecz